Climate Community Lab

Czym jest Climate Community Lab?

Climate Community Lab je projekt zahájen v roce 2020 prostřednictvím EIT Climate-KIC s partnery, zaměřený na spojování lidí a organizací, které jsou si blízké činmi v oblasti změny klimatických podmínek ve střední a východní Evropě.

Posláním Climate Community Lab je iniciovat a koordinovat spolupráci inovátorů v oblasti klimatu z různých zemí s cílem rozvíjet projekty související s bojem proti klimatické krizi a šířením inovativního přístupu v regionu.

Climate Community Lab je zaměřena nejen na orgány a místní samosprávy, ale je určena především pro aktivisty, vědce a vedoucí představitele zabývajících se otázkami souvisejícími s globálním oteplováním. Podstatou a hybnou silou projektu je vytvoření aktivní mezinárodní komunity kompetentních odborníků, ale i aktivních podporovatelů udržitelného rozvoje.

Climate Community Lab poskytuje nástroje na vytváření sítí a sdílení znalostí s cílem budovat budoucnost naší planety v souladu s myšlenkou udržitelného rozvoje. Jako platforma pro výměnu zkušeností podporuje pod záštitou EIT Climate-KIC evropskou síť kontaktů mezi institucemi a nezávislými sociálními aktéry a aktivisty.

Climate Community Lab je také jakýmsi inkubátorem proekologických projektů, který nabízí možnost získat finanční podporu ve formě soutěže.

L


Připojte se k mezinárodní komunity
Climate Community Lab

Chcete vědět víc?
Created with Sketch. Více o EIT Climate-KIC About
Created with Sketch. News, Blogs & Vlogs About
Created with Sketch. Kontakt About