Podnikání

Podnikání

V podnikatelském sektoru působíme již více než 10 let. Podpořili jsme množství proekologických startupů v regionu střední a východní Evropy, které přispívají k řešení problému změny klimatu ve všech odvětvích hospodářství.

Už mnoho let provozujeme programy věnované podnikatelům, například Accelerator a ClimateLaunchPad. Jsou navrženy tak, aby připravily půdu pro vysoce hodnotné projekty s nulovým obsahem uhlíku na trhu.

Accelerator

EIT Climate-KIC Accelerator je akcelerační program EU zaměřený na zelené technologie.

Identifikujeme, podporujeme a investujeme do podnikatele v každé etapě inovace, pomáháme jim při přechodu od počátečních konceptů přes testy k dosažení komerčního rozsahu. EIT Climate-KIC Accelerator nabízí ve třech etapách know-how, zdroje, nástroje a školení v oblasti čistých technologií.

Od roku 2010 tento akcelerační program podpořil více než 2000 startupů na 32 místech v celé Evropě, čímž jim poskytl přístup ke zdrojům, nástrojům, instruktážím a kontaktům. Spolu s 33 partnery EIT Climate-KIC jsme pomohli transformovat mnohé podniky, které byly pozitivní nastaveny ke aktivním změnám směřujícím k řešení klimatických změn, na ziskové společnosti, které přispívají k boji proti globálnímu oteplování a jeho následkům.

Díky našemu akceleračního programu se rozvinuly projekty jako:

  • Airly,  polský startup, který vyrábí distribuovanou síť senzorů kvality ovzduší a poskytuje spolehlivé údaje o kvalitě ovzduší. Cílem je zdůraznit neviditelné hrozby a zvýšit povědomí občanů i vlád.
  • Syntoil, Syntoil je polský startup, který transformuje znečištěné saze na zhodnocené technické uhlí. Syntoil obnovuje cenné zdroje a snižuje použití fosilních paliv, odpadu a emisí oxidu uhličitého.
  • LLaava Tech, startup z Estonska, který pomáhá snižovat spotřebu energie o 90% v domácnostech, na malých farmách nebo na místech výsadby rostlin.

Naše startup jsou lídry ve svých oborech. Za poslední tři roky bylo na seznamu Forbes 30 Under 30 Europe oceněných téměř 20 podnikatelů podporovaných sdružením Climate-KIC.

Připojte se k nám a dozvíte se, jak komercializovat své podnikání!

ClimateLaunchPad

ClimateLaunchPad je největší světová soutěž ekologických podnikatelských nápadů. Naší misí je uvolnit globální potenciál v oblasti čistých technologií, které pomáhají bojovat proti klimatické krizi. Soutěž vytváří platformu pro tyto nápady.

Existuje mnoho skvělých nápadů na zlepšení kvality života a snížení uhlíkové stopy. Některé z nich zůstávají ve fázi koncepce, aniž spatřily denní světlo. Některé z nich vyžadují další impuls – mentorství, školení, inspiraci z obchodních úspěchů a neúspěchů.

Díky koučinku a podpoře se mnohé z nich mohou stát realitou. Proto jsme vytvořili ClimateLaunchPad, který podporuje nové Startup v sektoru čistých technologií. Spolupracujeme s partnery z celého světa. ClimateLaunchPad nabízí školení, koučink a podporu, které jsou potřebné k tomu, aby se vaše nápady stali úspěšnými

Proměňte svůj “zelený” nápad na úspěšný start. ZJISTÍTE VÍCE!

Chcete vědět víc?
Created with Sketch. Více o EIT Climate-KIC About
Created with Sketch. News, Blogs & Vlogs About
Created with Sketch. Kontakt About